неділя, 31 грудня 2017 р.

ЗА КІЛЬКА ГОДИН ДО ПЕРЕМИР'ЯВІКТОР

ЛАВРЕНЧУК

(1986-2014)

Народився 7 жовтня 1986 року в місті Дьйор (Угорщина).

Разом з батьками мешкав у селі Рудівка Прилуцького району Чернігівської області.

У 2003 році закінчив Рудівську загальноосвітню школу, згодом Прилуцький агротехнічний коледж. По дистанційній системі навчання хлопець отримав диплом бухгалтера. У 2004-2006-му проходив строкову службу у Військово-морських силах ЗСУ, його частина дислокувалася в Севастополі та в Євпаторії. Після демобілізації одразу пішов працювати, був будівельником. 

У 2012 році вступив до Всеукраїнського обєднання «Свобода». Він був свідомим патріотом, вважав своїм обов'язком змінювати свою Батьківщину на краще. Брав активну участь у  Революції Гідності, де відстоював право українців жити вільно на своїй землі. 

З початком російської агресії в Україну вступив до лав Збройних Сил України добровольцем. Вже 19 березня 2014 року Віктор - матрос мінометного розрахунку 1-ої танкової бригади «Гончарівське». Він брав участь у патрулюванні українсько-російського кордону. 

Служив старшим солдатом, старшим навідником мінометної батареї механізованого батальйону 1-ї окремої гвардійської танкової бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.  Воював  у Сабівці та Щасті на Луганщині, згодом брав участь у боях за Луганський аеропорт, де дістав поранення від уламку ракети «Граду». 

Загинув 8 грудня 2014 року під час мінометного обстрілу під час прикриття українського гарнізону в аеропорту міста Донецьк. Ворожа міна влучила у бійців за кілька годин до чергового перемиря.  Йому було лише 28. 

Похований 11 грудня 2014 року в селі Рудівка Прилуцького району. Залишилися син, двоє братів, сестра та літні батьки.

Указом Президента України  №270 від 15 травня 2015 року «за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

В пам’ять про Віктора Лавренчука в березні 2015 року в Прилуцькому агротехнічному коледжі та в червні 2015 року на будівлі Рудівської загальноосвітньої школи встановлено меморіальні дошки.

У 2017 році на честь Віктора Лавренчука та загиблих воїнів 1-ї т анкової Сіверської бригади в містечку Гончарівське встановлено меморіальний знак.

Використано публікацію газети Сіверщина від 19 жовтня 2017 року.

Немає коментарів:

Дописати коментар