неділя, 11 лютого 2018 р.

ЗАХИЩАВ НАШЕ ЖИТТЯ, НЕ ШКОДУЮЧИ СВОГО


МАКСИМ


ГОЛОВАТИЙ


(1992 - 2015)


В очах цього хлопця за посмішкою
ховався весь біль пережитого.
Він уже знав ціну життя.
Він хотів жити!

Галина Петрик, класний керівник


Народився 23 лютого 1992 року в м. Мена Чернігівської області. 

Після закінчення Менської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Т.Шевченка вступив до професійно-технічного ліцею, де отримав спеціальність  «муляр-штукатур». 

Строкову військову службу проходив у навчальному центрі А1048 смт. Десна, а з вересня 2011 по квітень 2012-го служив при військовій частиніу складі 36-ї окремої бригади берегової оборони у селищі Перевальне  Сімферопольського району  АР Крим

Після демобілізації Максим працював робітником ТОВ «Мена ПАК. Був дисциплінованим і відповідальним, гарним товаришем, завжди готовим допомогти.

28 квітня 2014 року  Максим Головатий був мобілізований на військову службу до 13-го окремого мотопіхотного батальйону територіальної оборони «Чернігів-1». 
Брав участь  в обороні Дебальцево Донецької області від російсько-сепаратистських загарбників.

Загинув Максим 18 лютого 2015 року під час відступу з м. Дебальцево від кулі снайпера. Вважався зниклим безвісти, лише у квітні ідентифікований серед загиблих.
 
В останню путь  Захисника України провели 30 квітня 2015 року у рідній Мені. 

Максиму Головатому було лише 22 роки. В нього залишились батьки, брат і сестра.

За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагороджений орденом за «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Присвоєно звання «Почесний громадянин Менського району» (посмертно).

У 2015 році  на фасадах навчальних закладів, де навчався Максим урочисто відкрито меморіальні дошки на  честь мужнього випускника, загиблого в АТО.
Дізнатися більше про захисників України, їх героїчний життєвий шлях запрошуємо до Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва (вул. Шевченка, 63).

Використано:

Лавський С. Уривки з “Книги пам’яті. Герої Менщини”. Спогади про Максима Головатого [Електронний ресурс] / С.Лавський. – Електрон. текст. – Режим доступу: http://mena.org.ua/blog/uryvky-z-knyhy-pamyati-heroji-menschyny-spohady-pro-maksyma-holovatoho/. – Загол. з екрану. – Мова : укр.  -  Перевірено : 08.02.2018

Немає коментарів:

Дописати коментар