понеділок, 14 травня 2018 р.

ЦЕ НЕ МОБІЛІЗАЦІЯ, А ВІЙСЬКОВІ ЗБОРИ

Військовозобов’язаних призивають на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, де вони проходять підготовку згідно із затвердженими положеннями. 

Повістки вручають, насамперед, тим військовозобов’язаним, хто має досвід бойових дій і за станом здоров’я та моральними якостями здатні виконувати поставлені завдання. 

Навчальні збори резервістів проводять для перевірки готовності військових частин у разі необхідності доукомплектування бойових підрозділів військовозобов’язаними зі складу оперативного резерву першої черги, а також для вдосконалення практичних навичок та вмінь резервістів за їх військово-обліковими спеціальностями, з огляду на сучасну специфіку виконання армійських завдань. 

Станом на 22 березня 2018 р. обсяги резервістів нарощено до 150 тис. осіб, з них оперативного резерву першої черги – близько 120 тис. осіб, оперативного резерву другої черги – близько 30 тис. осіб.

Загальний строк виконання обов’язків служби у військовому резерві не може перевищувати 3 місяці на рік, якщо інше не визначено законом (ч.7 ст.29 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу”).Резервісту компенсується :

середньомісячна заробітна плата на той час, що він перебував у військовій частині (не менше 3 200 грн.);

кошти за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку (або забезпечується його доставка військовим комісаріатом до місця проведення зборів та в зворотному напрямку).


Резервісту виплачується (в залежності від військового звання) :

1.    Одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів);

2.    Грошова виплата за 30 діб підготовки;

3.    Добові 30 діб пересування у військовій частині;

4.    Один прожитковий мінімум на місяць тим, які на день призову на збори не працюють.


Резервісту гарантується (за весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів)) :

1.    Збереження робочого місця;

2.    Державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.


Військовозобов’язані, які отримали повістку військомату чи органу СБУ про призов на збори, зобов’язані прибути до пункту у вказаний у ній строк.

Поважними причинами неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного для призову визнають перешкоди стихійного характеру, сімейні обставини та інші причини, перелік яких встановлює Кабінет Міністрів України. Вони мають бути підтверджені відповідними документами (ст.29 згаданого Закону).

Джерело:

Відмовитися не можна //Порадниця. - 2018. - 10 трав. - С.5.


Немає коментарів:

Дописати коментар