вівторок, 25 вересня 2018 р.

ЧИТАТИ ЧИ НЕ ЧИТАТИ?

ЧОМУ ВАРТО ОБИРАТИ ЧИТАННЯ?

Використовуєте свою фантазію. Читаючи книгу, ви фантазуєте, доповнюючи картину, описану автором. Таким чином ви розвиваєте свою уяву.

Усвідомлюєте, що книги краще, ніж кіно. При читанні ви використовуєте свою уяву, щоб створити в голові повну картинку. Ви робите її такою, як вам подобається. Жоден голлівудський режисер не розповість вам історію краще, ніж ваша уява
Дізнаєтеся більше про людей. Добра книга розкриває характери героїв і дає вам зрозуміти, як ті чи інші люди поводять  себе в різноманітних  ситуаціях.

Набуваєте нових навичок. Завдяки читанню науково-популярної літератури різної тематики, ви  маєте змогу набути найрізноманітнітних навичок: від програмування до кулінарної майстерності.


Стаєте розумнішими. Кожна книга, яку ви прочитали, дає вам нові знання. Таким чином, читаючи, ви неминуче з кожним днем стаєте розумнішими.

Формуєте альтернативні думки щодо прочитаного. Читаючи різні книги на одну і ту ж тему, або книжки, ідея яких відрізняється  від  вашої думки, ви розвиваєте в собі здатність бачити речі з різних точок зору.

Піддаєте  сумніву свої переконання. Час від часу ви будете стикатися з ідеями, які кидають виклик вашим переконаням. Це дає вам можливість ще раз переконатися в правильності ваших поглядів або визнати їх неправильними і відмовитися від них.

Розширюєте поле зору. Читаючи книги різної тематики, ви стаєте більш різносторонньою людиною.

Стаєте цікавим співрозмовником. Перегляд джерел різної тематики робить вас ерудованим співрозмовником, здатним підтримати розмову на будь-яку тему.

Користуєтеся чужим досвідом. Автори книг часто розповідають про власний життєвий досвід і у вас зявляється можливість вивчити його і використати, не набивши гулі від власних помилок.Підвищуєте ступінь поінформованості. Читання дає можливість дізнатися про події, що відбуваються у світі навколо вас, тож нові знання зайвими не бувають.

Живете більш усвідомлено. Завдяки читанню до вас приходить розуміння життя і ви вже осмислено вирішуєте, як хочете прожити власне життя.    


Заповнюєте дозвілля у дорозі. Якщо вам часто доводиться пересуватися поїздами, автобусами або на метро, читання допоможе вам змістовно  і з користю провести час у дорозі.Здобуваєте довіру. Оскільки, читаючи, ви набуваєте нові знання, багато думаєте та стаєте все розумнішою і розумнішою людиною, ваша впевненість у собі зростає, і ви починаєте більше довіряти  собі.Переживаєте пригоди інших людей – літературних персонажів, уявивши себе на їх місці. Під час читання маєте можливість здійснити їхні подвиги, відчути їхні емоції.

Стаєте більш продуктивними. Читайте книги про керування часом і його продуктивне використання . Це поліпшить ваші навички в усіх галузях знань.

Надихаєтеся. Під час читання, ви дізнаєтеся, як вирішують свої проблеми інші люди і це, безперечно, підбадьорює і наснажує новою силою. Ви прагнете  більшого і кращого.Позбуваєтеся негативних звичок. Використовуйте читання, як заміну вашим негативним звичкам: замість того, щоб займатися марними справами, читайте книжки.

Розслабляєтеся. Використовуйте читання як спосіб розслабитися, відпустити всі ваші проблеми і перезарядитися.


Готуєтеся до сну. Читання перед сном не тільки допомагає розслабитися, але і надає можливість дізнатися щось нове.

Вирішуєте свої проблеми. Підказку для успішного розвязання будь-яких питань шукайте в книжках. Книги допоможуть вам знайти вихід із найзаплутаніших ситуацій.
    
Запобігаєте виникненню нових проблем. Завдяки читанню ви постійно оновлюєте свої знання, набираєтеся досвіду і стаєте більш передбачливими.

Відчуваєте себе щасливішим. Знання, отримані за допомогою читання, зможуть значно поліпшити ваше життя. Також ви можете прочитати літературу на тему, як стати більш щасливими.

Використовуєте технології. Опановуйте комп'ютер чи будь-які інші пристрої, завдяки яким дізнаєтеся більше про технічні новинки, здатні поліпшити ваше життя.

Поліпшуєте свою мову. Обізнані і освічені автори спонукають читачів підвищувати мовну грамотність, а систематичне читання поліпшує здатність читачів грамотно висловлювати свої думки.


Відвідуєте місця, де ніколи не бували. Завдяки книгам ви зможете потрапити до місць, які в реальному житті не маєте можливості відвідати.Дізнаєтеся про минуле. В нагоді стануть історичні книги.   За допомогою книжок ви здійснюєте віртуальну подорож у період, в якому ніколи не жили, відчуваєте пульс певної доби, довідуєтеся  про погляди і смаки тогочасних мешканців.

Знайомитеся з людьми, яких ніколи не зустрічали. Читайте біографії, вони знайомлять нас із самими успішними, видатними людьми, які проживали чи проживають  на нашій планеті.

Розширюєте ваш словниковий запас. Ви зустрінете багато нових для вас слова, значення яких  зрозумієте з контексту (або зі словника). Таким чином, з часом ваш словниковий запас розшириться.


Знаходите відповіді на свої запитання. Якщо у вас є конкретне запитання, на яке ви хочете отримати відповідь, мета вашого читання чітко визначена. Залишається знайти книги, за допомогою яких ви досягнете своєї мети.


Отримуєте задоволення. Добре написаний роман може бути неймовірно приємним.

Надихаєтеся новими ідеями. Набуті знання, об'єднуючись з вже наявними, формують нові асоціації, здатні спонукати вас до нових  ідей.


Виділяєтеся. Більшість людей припиняють читати, як тільки закінчують школу. Хочете виділитися - зробіть читання вашою довічноюзвичкою.


Підтримуєте розумову активність. Коли ви читаєте, ваша розумова активність підвищується, чого не відбувається, коли ви, наприклад, дивитеся телевізор.Поліпшуєте концентрацію і зосередженість. Практика підвищення розумової активності під час читання підвищить вашу здатність концентруватися.


Тренуєте розум. Думайте про читання, як про вправу для вашого розуму. Так само, як ви повинні підтримувати у формі ваше тіло, ви повинні підтримувати у формі ваш розум.


Вчитеся всюди. Якщо книга постійно з вами, ви можете читати її в будь-якому місці і в будь-який час. Наприклад, коли ви чекаєте, ви можете з користю провести час очікування, почитавши і отримавши при цьому нові знання.


Стаєте більш творчими. Постійний приплив нових ідей з книг допоможе вам розвинути здатність створювати власні ідеї.

Недорого розважаєтеся. Деякі книги коштують дешевше, ніж квиток у кіно, але, на відміну від того ж кіно, вони будуть розважати вас набагато довше, ніж 2 години. Якщо ви підете в бібліотеку, ви зможете розважитися безкоштовно.

Менше дивитеся телевізор. Використовуйте читання, як альтернативу телебаченню.Навча
єтеся у власному темпі. Ви можете вивчати матеріал повільно, можете швидко. Витрачайте стільки часу, скільки вам потрібно, щоб дізнатися те, що ви хочете.


Робите менше помилок. Отримані знання допоможуть вам уникнути повторення ваших старих помилок і вбережуть від вчинення нових.


Не нудьгуєте. Відтоді як читання стане вашою  звичкою, у вас завжди буде чим зайнятися.

Знімаєте напругу. Читання розслабляє, знімаючи таким чином стрес. Використовуйте це кожен раз, коли відчуваєте, що ви перевантажені.


Заробляєте
більше грошей. Дізнайтеся, як зміцнити свою самооцінку, підвищити свій рейтинг і вартість своїх послуг. Вивчіть принципи ефективного інвестування особистого капіталу.
Просуваєтеся кар'єрними сходами. Продовжуйте читати, щоб відповідати професійним вимогам і зміцнювати професійні компетенції.

Отрим
уєте кращу роботу. Книги допоможуть  розвинути ваші навички та здібності. В результаті ви зможете стати більш цінним спеціалістом та знайти добре оплачувану і цікаву роботу.Одержуєте заохочення та підвищення. Вдосконаливши за допомогою читання свої навички, з часом  ви почнете користуватися наслідками власних успіхів і досягнень як більш кваліфікований працівник.

Книжки на будь-який смак та з усіх галузей знань чекають на вас в Чернігівській обласній бібліотеці для юнацтва (вул. Т.Шевченка, 63).


Рекомендована література: 


Адлер М.Як прочитати книгу. Класичний посібник із розумного читання / Мортімер Дж. Адле, Чарльз Ван Дорен ; пер. з англ. І.Дубей, В Зайзя. - К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 456 с.

Найкращий та найпопулярніший у світі посібник із розуміння прочитанного тексту для вибагливих читачів. Ця книга вперше вийшла 1940 р. і відтоді вийшла понад півмільйонним накладом різними мовами світу. Це видання, перероблене та доповнене новим матеріалом, пояснює різні рівні читання та розказує, як на них перейти - від початкового читання до систематичного поверхового читання та ознайомчого читання, і так аж до систематичного поверхового читання та ознайомчого читання, і так аж до швидкочитання. 

Читачі цієї книги дізнаються, як і коли містить опис різних читацьких технік, що найкраще підходить для читання окремих жанрів - практичних книг, художньої літератури, п'єс, поезії, історичних праць, книг із точних та природничих наук, філософії та соціальних наук.

Автори також наводять рекомендований список літератури та вправи, якими зможете перевірити, як покращилися ваші читацькі навички, розуміння та швидкість.


Немає коментарів:

Дописати коментар